TOEFL

TOEFL IBT Nedir?

TOEFL IBT, merkezi New Jersey, Princeton’da olan özel ve kar amacı gütmeyen Eğitimsel Test Servisi (Educational Testing Service) ETS tarafından hazırlanır ve idare edilir. Bu sınav uluslararası öğrencilerin İngilizce yeterlilik seviyelerini ölçmek ve belgelemek için oluşturulmuştur. Kolej ve üniversiteler, profesyonel lisans programları, hükümet acenteleri ve burs programları da sınav sonucunu, muhtemel adayların başarı seviyesini görmek için kullanmaktadır.

TOEFL IBT Kuzey Amerika’da konuşulan İngilizce’yi anlama yeteneğinizi ölçmektedir. Standartlaştırılmış testler çoktan seçmeli sınavlar olup, pek çok kişiye uygulanıp bilgisayarlar tarafından değerlendirilir. Bu sınavlar ABD’de ve tüm dünyada geniş kapsamlı olarak kolej ve üniversitelere başvurularda ve profesyonel amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Biz Ne Yapıyoruz?

TOEFL adaylarının kesinlikle profesyonel yardım almaları gerekmektedir. Bu yardım genel İngilizce kursları veya öğretmenleri ile değil, bu konuda uzmanlaşmış ve müfredat programı geliştirmiş bir kadro yardımıyla olmalıdr. Merkezimiz akademisyenlerden oluşan bir ekiple hazırladığı TOEFL IBT konusunda yayınlanmış tüm materyallere sahiptir.Merkezimiz, TOEFL IBT’deki tüm yenilikleri takip etmektedir ve yeni sınav sistemi ile ilgili her türlü eğitim ve danışmanlık hizmetini vermektedir.

Kursumuz hakkında genel bilgiler;

  • Sınava hazırlık kursu 64 saat sürmektedir.
  • Eğitimler deneyimli yabancı, uzman öğretmenler tarafından verilmektedir.
  • Öğrenciler ders haricinde soru bankamızdan geçmiş dönem sorularından yararlanabilir.
  • Eğitmenlerimiz her öğrenciyle birebir ilgilenir ve gerek gördüğünde özel programlar önerir.
  • Sınav her ay önceden belirlenen gün ve saatlerde yapılır.
  • Sınava girmek için www.TOEFL.org Internet adresinden randevu alınması gerekir.
  • Sınav sonunda katılımcılara herhangi bir not aralığı açıklanmaz. Sonuç sınava girildikten 15 iş günü sonra www.TOEFL.org Internet adresinden, daha önce belirlemiş olduğunuz şifreyle öğrenilebilir.
  • Sınav ücreti Temmuz ayından itibaren 185 Amerikan Dolardır. Bu ücret sınav için gün alırken, kredi kartıyla doğrudan sınavı yapan şirket ETS’ye (Educational Testing Services) ödenir. Sınav tarihine 7 günden az kaldığı taktirde bu ücret 185 Amerikan doları olarak ödenir. Sınava üç günden az kaldığında başvuru yapılamaz. Yapılmış olan başvuru tarihi yine en geç üç gün öncesine kadar 65 Amerikan doları karşılığında değiştirilebilir.

         Eğitimlerimiz istenildiği takdirde kişiye veya gruplara  özel olarak da düzenlenebilmektedir.